Kontrast0

Kontrast1

Kontrast2

Czcionka0

Czcionka1

Czcionka2

Blog

Czym jest nawiertka przyłączeniowa?
14.07.2023
Przeczytasz w 10min
Czym jest nawiertka przyłączeniowa?
Nawiertka przyłączeniowa nazywana również samonawiercającą to innowacyjne rozwiązanie stosowane w instalacjach wodociągowych do precyzyjnego tworzenia nowych przyłączy na istniejących rurach wodociągowych. Służy do wykonania przyłącza domowego na rurach wykonanych z materiałów PCV lub PE. Nawiertka przyłączeniowa może spełniać również rolę zaworu, którym można zamknąć dopływ wody do odbiorcy.
Czym jest zasuwa wodociągowa?
14.07.2023
Przeczytasz w 5min
Czym jest zasuwa wodociągowa?
Zasuwa wodociągowa jest kluczowym elementem infrastruktury wodociągowej, odpowiedzialnym za kontrolę przepływu wody. Jest to rodzaj armatury, umożliwiający otwieranie, zamykanie i regulację przepływu wody w systemach wodociągowych. Zasuwy wodociągowe są niezwykle istotne, ponieważ umożliwiają skuteczne zarządzanie i kontrolę dostarczania wody do użytkowników.
Czym jest zasuwa klinowa?
14.07.2023
Przeczytasz w 5min
Czym jest zasuwa klinowa?
Zasuwa klinowa to rodzaj armatury używanej do kontrolowania przepływu substancji przez rury. Jest to rodzaj zaworu, który działa na zasadzie ruchomego klina. Przesuwa się góra – dół, poprzecznie do osi głównej zaworu, otwierając lub zamykając przepływ czynnika w sieci. Ruch klina wyzwalany jest poprzez ruch obrotowy pokrętła/trzpienia osadzonego w pokrywie zasuwy. Z uwagi na konieczność montażu zasuwy w ziemi, często na głębokościach 1-1,6 m, obrót trzpienia zasuwy realizowany jest poprzez klucz tzw. obudowę, osadzaną na trzpieniu zasuwy. Klucz może być sztywny lub teleskopowy - o zmiennej długości. Klucz stanowi dodatkowe wyposażenie zasuwy. Zwieńczeniem klucza na poziomie gruntu jest zwykle skrzynka uliczna.
Co to jest sieć wodociągowa?
14.07.2023
Przeczytasz w 5min
Co to jest sieć wodociągowa?
Jeśli zastanawiałeś się kiedyś co to jest sieć wodociągowa, to właśnie w tym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Sieć wodociągowa to złożony system infrastruktury, który ma na celu dostarczanie wody pitnej do domów, budynków i różnych obiektów użyteczności publicznej. Jest to istotna część infrastruktury miejskiej, która umożliwia zaopatrzenie w wodę i zapewnia dostęp do niezbędnych zasobów. Sieci wodociągowe są zazwyczaj zarządzane przez miejskie lub regionalne przedsiębiorstwa wodociągowe, które dbają o utrzymanie, modernizację i eksploatację systemu wodociągowego.

Kontrast0

Kontrast1

Kontrast2

Czcionka0

Czcionka1

Czcionka2

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij polityką prywatności. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.